Odwierty pionowe mogilno

Kiedy wymagane są odwierty pionowe?

Pojawia się sporo sposobów, dzięki którym można utworzyć nowiuteńkie, potrzebne odwierty pionowe. Jednym z nich jest spożytkowanie wiertnicy samojezdnej, która może być wyekwipowana w hydraulicznie unoszony maszt oraz samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu jest stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to niezbędne na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna posiada prócz tego regulator obrotów a także głowicę napędową z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, dlatego że odwierty pionowe są robione w w dużej mierze krótszym czasie. Czas pracy wiertnicy samojezdnej zależny jest od głębokości odwiertów pionowych. Bywa, że od momentu postawienia masztu wiertnica samojezdna w okresie dwóch godzin może za pomocą świdra ślimakowego metodą płuczkową wykonać odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu czy też czterdziestu metrów. 
Jednym z elementów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która także może mieć silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uzależnione od jej wielkości oraz osprzętu. Mimo takiej wagi łatwo ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być użytkowana do wiercenia udarowego narzędziami udarowymi (szlamówkami) z wyeksploatowaniem mechanizmu szarpakowego i wciągarki hydraulicznej z jednoczesnym rurowaniem realizowanych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być prócz tego czynione wówczas, gdy jest nieodzowność wykopania nowej studni. Jest to nadzwyczaj odpowiedzialna praca.


Możliwość komentowania jest wyłączona.