Odwierty pionowe kórnik

Kiedy konieczne są odwierty pionowe?

Występuje wiele sposobów, dzięki którym można wykonać nowe, niezbędne odwierty pionowe. Jednym z nich jest wyeksploatowanie wiertnicy samojezdnej, która może być wyekwipowana w hydraulicznie stawiany maszt a także samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to wymagane na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma w dodatku regulator obrotów a także głowicę napędzającą z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż odwierty pionowe są uzyskiwane w w dużym stopniu krótszym czasie. Okres czasu pracy wiertnicy samojezdnej zależny jest od głębokości odwiertów pionowych. Zdarza się, że od momentu ustawienia masztu wiertnica samojezdna w ciągu dwóch godzin może z wykorzystaniem świdra ślimakowego metodą płuczkową zrobić odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu czy też czterdziestu metrów. 
Jednym z szczegółów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która także może posiadać silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uwarunkowane od jej wielkości a w dodatku osprzętu. Pomimo takiej wagi łatwo ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być użytkowana do wiercenia udarowego narzędziami udarowymi (szlamówkami) z zużyciem mechanizmu szarpakowego i wciągarki hydraulicznej z jednoczesnym rurowaniem robionych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być oprócz tego robione wówczas, gdy istnieje konieczność wykopania nowiuteńkiej studni. Jest to nadzwyczaj odpowiedzialna praca.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Guardi - imitacja betonu