Odwierty pionowe kórnik

Kiedy konieczne są odwierty pionowe?

Występuje wiele sposobów, dzięki którym można wykonać nowe, niezbędne odwierty pionowe. Jednym z nich jest wyeksploatowanie wiertnicy samojezdnej, która może być wyekwipowana w hydraulicznie stawiany maszt a także samojezdne podwozie z gumowymi pasami gąsienic. Na dole tego masztu znajduje się stół roboczy posiadający hydrauliczne zaciski do rur. Jest to wymagane na etapie rurowania. 
Wiertnica samojezdna ma w dodatku regulator obrotów a także głowicę napędzającą z dwubiegowym silnikiem hydraulicznym. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż odwierty pionowe są uzyskiwane w w dużym stopniu krótszym czasie. Okres czasu pracy wiertnicy samojezdnej zależny jest od głębokości odwiertów pionowych. Zdarza się, że od momentu ustawienia masztu wiertnica samojezdna w ciągu dwóch godzin może z wykorzystaniem świdra ślimakowego metodą płuczkową zrobić odwierty pionowe o głębokości do trzydziestu czy też czterdziestu metrów. 
Jednym z szczegółów wiertnicy samojezdnej jest wciągarka z szarpakiem, która także może posiadać silnik hydrauliczny. Może ważyć od 13 000 do 15 000 kilogramów, co jest uwarunkowane od jej wielkości a w dodatku osprzętu. Pomimo takiej wagi łatwo ją przetransportować z miejsca na miejsce. Może być użytkowana do wiercenia udarowego narzędziami udarowymi (szlamówkami) z zużyciem mechanizmu szarpakowego i wciągarki hydraulicznej z jednoczesnym rurowaniem robionych odwiertów pionowych.
Odwierty pionowe mogą być oprócz tego robione wówczas, gdy istnieje konieczność wykopania nowiuteńkiej studni. Jest to nadzwyczaj odpowiedzialna praca.
wielkopolska zamki

Możliwość komentowania jest wyłączona.

клавиши